Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31.05.2026r.
Dziś w kaplicy w Kornicy odpust ku czci św. Jana Nepomucena, o 10:00 suma odpustowe, kaznodzieją będzie ks. wikary Kamil, a o godz. 15:00 nabożeństwo majowe, również w kaplicy w Kornicy. Zapraszamy.
Nauka przedchrzcielna w kościele parafialnym o godz. 17:00.
W tym tygodniu spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania; plan jest wywieszony w gablotce.
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. o godz. 8:00 z procesja do czterech ołtarzy, o 11.00 w Św. Krzyżu i o 16.00 w k. parafialnym. O godz. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne. Zachęcamy do licznego udziału w procesji Bożego Ciała oraz w oktawie; w piątek o godz. 18:00 msza św. w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną, (nie ma mszy w Św. Krzyżu).
Prosimy, tak jak co roku, aby poszczególne ulice zmobilizowały się do nazbierania kwiatów, do przygotowania dywanów przy ołtarzach.
Do 1 ołtarza, który budują rodziny Kościoła Domowego przy posesji państwa Mika ul. Mickiewicza, Daszyńskiego i Fabryczna; 2 u p. Herud ołtarz budują mieszkańcy Komicy ul. Główna - cała; 3 u p. Pientka - ul.1Maja od skrzyż. w stronę Kietrza i Krawiecka; 4 u p. Wieder -ul. 1 Maja od skrzyżowania w stronę kościoła i Jana Pawła. Prosimy, by osoby, które nie robią dywanów przy swoich domach pomogły zrobić je przy kościele. Prosimy również o postrojenie okien domów, niech to będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Chrystusa Eucharystycznego.
Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o godz. 17:00, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i wszystkie chętne dziewczynki, chłopców zapraszamy do dzwonienia dzwoneczkami (zapraszamy na próbę). W Boże Ciało odbywają się Koncerty Uwielbienia, informacje, gdzie i o której, możemy znaleźć na stronie internetowej naszej diecezji.
W piątek o 7:00 Msza w int. czcicieli N.S. Pana Jezusa, a od godz. 9:00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłosić.
W sobotę o 7:00 nabożeństwo piewrszosobotnie i Msza w int. czcicieli Matki Bożej, a godz. 15:00 w Św. Krzyżu Msza św. i spotkanie rejonowe kręgów Kościoła Domowego.
Za tydzień kolekta kwartalna na nasze parafialne remonty (w minionym miesiącu był przegląd i częściowy remont naszych organów (koszt wyniósł 50 tys.)
Siostry Szensztackie serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie Jubileuszu 100-lecia powstania Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, które odbędzie się 7 czerwca w Opolu-Winowie.
Biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w dniu 5 czerwca (piątek) dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny: ul. Wyzwolenia: Zachwey Bogusława, Waniek Hubert, Marcinek Piotr, Pilas Jacek, Chmielewski Piotr i Roskosz Rudolf; Św. Krzyż: Pryga Janusz i Suliga Ryszard
Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka, Gość Niedzielny o pobożnych i odważnych mężczyznach oraz Gość Extra o św. Piotrze i jego następcach.